Blog

Najczęściej zadawane pytania przy wynajmie dźwigu

Szybki rozwój gospodarczy wymaga wykorzystywania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Jest to widoczne między innymi w budownictwie. Ten obszar gospodarki potrzebuje szeregu różnorodnych maszyn, do których można zaliczyć różnego rodzaju dźwigi. Są one wykorzystywane nie tylko do powstawania dużych budynków, ale także mniejszych konstrukcji takich jak altany czy garaże. Jeśli więc zamierzasz wynająć dźwig do pracy, warto jest poznać najczęściej zadawana pytania wynajmujących. Zapraszamy do lektury!

Do jakiej pracy wynająć dźwig?

Powyższe pytanie należy do podstawowych kwestii, jeśli chodzi o wynajem dźwigów. Czasem zdarza się, że dana praca wymaga użycia dźwigu, choć pozornie może wydawać się, że poradzimy sobie z nią za pomocą rąk – chodzi tu np. o przeniesienie kawałka drewnianej konstrukcji altanki ogrodowej. Dźwigi jakie się dziś wykorzystuje przeznaczone są do wielu zadań budowlanych, transportowych i nie tylko. Opłacalnym rozwiązaniem jest wypożyczenie maszyn oraz udostępnienie ich kolejnym firmom lub osobom prywatnym, wraz z operatorem. Do najczęstszych usług wykonywanych przez dźwigi należą: montaż i demontaż różnego rodzaju budynków, w tym także żelbetowych i stalowych elementów, demontaż kominów i piec, a także usuwanie starych niebezpiecznych gałęzi i naprawa oświetlenia ulicznego. Dźwigi przydają się również przy wspomnianych wcześniej konstrukcjach altan. Oczywiście firmy oferują także wynajem dźwigu do pracy konkretnej pracy wyznaczonej przez klienta.

 

Dźwig samojezdny czy stacjonarny?

To oczywiście zależy od rodzaju prac jakie ma wykonać maszyna. Dźwig samojezdny świetnie sprawdzi się w terenie, gdzie nie można zainstalować wysokiego żurawia stacjonarnego. Dźwig samojezdny jest oczywiście mobilny, dzięki czemu może dotrzeć niemal w każde miejsce. Ta maszyna przeznaczona jest do wykorzystania np. w trudnym terenie leśnym bądź przy mniejszych pracach takich jak postawienie garażu.

Kto może wynająć dźwig?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – każdy. Niezależnie od tego czy budujesz dom jednorodzinny, czy Twoja firma realizuje duży projekt budowlany, możesz skorzystać z firmy oferującej usługi dźwigowe. Zarówno prywatna osoba, jak i firma ma możliwość wynająć dźwig.

Do jakiej firmy się zwrócić? Najlepiej jest skontaktować się z doświadczoną firmą, która oferuje kompleksowy zakres usług. Profesjonalna firma nie tylko przeprowadzi wszystkie prace w fachowy sposób, ale również dotrzyma terminu. Dobra firma posiada przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt, a także dysponuje wyszkoloną kadrą pracowników.

Kategorie