Blog

Jak wynająć dźwig i nie przepłacić?

Wypożyczenie dźwigu w wielu przypadkach to niezbędna czynność. Bez tej dużej maszyny pewne prace montażowe i demontażowe w budownictwie nie mogłyby mieć miejsca. Wielkie inwestycje to poważna sprawa, dlatego ich wykonanie musi odbywać się na najwyższym poziomie. Często dźwigi wynajmuje się do przenoszenia przedmiotu o bardzo dużych gabarytach takich jak na przykład kontenery. Nie należy to do najprostszej czynności. Potrzebna jest odpowiednia wiedza, która pomoże wybrać odpowiednią firmę oraz wynająć dźwig, który poradzić sobie będzie musiał z realizacją zlecenia.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie dźwigu?

Ze względu na to, że każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie przez firmę, która zajmuje się realizacją, nie należy się spodziewać z góry opisanego cennika. Koszt wynajmu dźwigu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim na cenę przekłada się rodzaj i długość trwania wykonywanych prac oraz czas, który należy przeznaczyć na dojazd. Podczas składania zamówienia należy podać, co to będzie za ładunek. Konieczne jest dokładne opisanie kształtu, w tym szerokości i długości oraz rodzaju ładunku np. czy to jest płyta betonowa, element stalowy czy kontener. Po opisaniu wizualnym klient powinien podać ciężar ładunku. Rodzaj dźwigu dobierany jest do rodzaju i stopnia skomplikowania zlecenia oraz doświadczenia klienta w podobnych pracach. Jeśli zlecenie nie jest zbyt skomplikowane i klient wie jaki sprzęt będzie odpowiedni, firma wysyła wybrany dźwig. Natomiast w sytuacji, kiedy zamawiający nie wie jaki dźwig będzie się nadawał lub stopień skomplikowania pracy jest wysoki, zostaje wysłany technolog, który oceni zakres prac i udzieli porady dotyczącej wyboru odpowiedniego dźwigu na wynajem.

 

Co warunkuje cenę wynajmu dźwigu?

Na cenę najmu dźwigu przekłada się przede wszystkim rodzaj maszyny, która zostanie wynajęta, a także od poziomu trudności pracy, która ma zostać wykonana. Bardzo rzadko zdarza się, że firma wynajmuje sam dźwig. Zazwyczaj sprzęt wynajmowany jest razem z ekipą. W skład ceny wchodzi również koszt dojazdu dźwigu na miejsce. To również trzeba wziąć pod uwagę. Cena najmu zależna jest również od tego, jaki udźwig ma dany sprzęt, jak duży jest jego wysięg oraz czy w zleceniu znajduje się użycie podnośnika koszowego. Przed każdym wynajmem dźwigu warto przeczytać regulamin najmu. W kwestii opłacalności, niektóre firmy wynajmują dźwig lub urządzenie transportowe na minimum 5 godzin.

Aby wynająć dźwig, należy skontaktować się z doświadczoną firmą posiadającą wymagany do danej pracy sprzęt. W połączeniu z doświadczoną ekipą, będzie to stanowić nie tylko efektywnie przeprowadzoną pracę, ale także wysokie bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji.

Kategorie