Blog

Zastosowanie funkcjonalnych mini żurawi

Funkcjonalne mini żurawie są dziś coraz popularniejszym rozwiązaniem przy różnego typu zadaniach. Do ich głównych zalet z pewnością należy to, że potrafią dosięgnąć tam, gdzie tradycyjne duże dźwigi by się absolutnie nie sprawdziły. Niewielkie dźwigi na gąsienicach mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest znacząco ograniczona.

Zalety mini żuraw

Jak sama nazwa wskazuje, żurawie tego rodzaju charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Zazwyczaj wyposażone są w gąsienice jezdne, co pozwala im na poruszanie się w niemal każdych warunkach. Taki układ jezdny zapewnia dźwigowi także większą zwrotność oraz lepiej rozłożony ciężar podczas podnoszenia i przenoszenia ładunków. Do zalet mini żurawi można zaliczyć np. montaż szyb w trudno dostępnych miejscach, możliwość wykonywania prac konserwacyjnych wewnątrz pomieszczeń, np. wymiana oświetlenia. To wszystko możliwe jest między innymi dzięki hakom, zamocowanym bezpośrednio na końcu wysięgnika lub wciągarek z liną zakończonych zbloczem dźwigowym.  Przy usługach mini dźwigami do uzyskania zwiększonej wysokości podnoszenia stosuje się specjalne przedłużenie wysięgnika. Mini żurawie posiadają także możliwość regulacji kąta pochylenia ramienia, a także długości dodatkowego wysięgnika.

Funkcjonalne mini żurawie

Mini żurawie to idealne urządzenia do niewielkich prac budowlanych. Ich szerokie zastosowanie wynika z wyjątkowego połączenia niewielkich rozmiarów z dużym udźwigiem. A to wszystko przy zachowaniu niezwykle zwrotnych ruchów, a także wysokiej precyzji pracy. W kwestii ekonomicznej mini żurawie zapewniają nie tylko oszczędności dla budżetu inwestora, ale przynoszą także spore korzyści środowisku naturalnemu. Wyniki to z faktu, iż są dostępne w wersjach nie tylko z silnikiem spalinowym, ale również elektrycznym i hybrydowym. Takie rozwiązania pozwalają zaoszczędzić energię, jednocześnie nie emitując szkodliwych spalin do atmosfery.

Dzięki tym wszystkim zaletom, mini żurawie stały się w ostatnim czasie naprawdę popularne. Nic dziwnego, duża funkcjonalność w połączeniu z niewielkimi kosztami utrzymania sprawia, że inwestorzy coraz częściej sięgają po to rozwiązania przy różnego typu pracach.

Kategorie